Pro aktuálnější žebříček (červenec 2017) klikněte zde: TOP 5 Her Zvolených Čtenáři

 

Hraní her v prohlížeči není nic nového a mnoho lidí si myslí, že hry v prohlížeči jsou na ústupu. Je tomu ale přesně naopak. Her, které můžete hrát je více a více a dávno jsou pryč doby, kdy se hrály jen Divoké Kmeny a Ikariam. I když ty nesmíme opomenout v tomto článku, jelikož se jedná už  o takové klasiky.

V takovém množství her je těžké se vyznat. Osobně preferuji hry, které vás nenutí kupovat za reálné peníze vylepšení. Proto se zaměřuji spíše na browser hry, kde i bez utrácení peněz můžete dosáhnout všeho toho, čeho hráči, kteří se rozhodnou do online hry peníze investovat.

Do žebříčku jsem se pokusil zařadit od všeho něco, protože ne každého baví hry s koňmi a farmou. Stejně tak nemusí každého bavit hrát strategické hry. Pokud vás baví určitý žánr a zajímá vás více her, doporučuji vám kouknout na seznam online her, který sem vytvořil.
 

#10 – Divoké kmeny

Divoké kmeny, neboli Tribal Wars. Hra, která se zcela jistě může řadit mezi klasiky. V roce 2011 na hrálo jen v Česku tuhle browser hru přes 110 000 lidí! Bohužel od tohoto vrcholu začal počet hráčů klesat a dostal se až na třetinu.

Divoké kmeny se však nevzdali a začali investovat do propagace a vylepšování hry. To vše vedlo k tomu, že počet hráčů znovu začal stoupat a hra láká jak nováčky, tak i „veterány“, kteří hru hráli už dávno.

Divoké kmeny - browser hrazjistit-vice-tlacitko-final  hrat-hned-tlacitko-final

#9 – Ikariam

Hra, která je s námi už více než 8 let. Přesto stále nestárne. Vývojáři se netají, že při tvorbě hry si vzali inspiraci od hry Civilization a od podobné online hry Travian. Smysl hry zní jednoduše – stavíte a vylepšujete budovy ve svém městě, rozšiřujete působnost svého města, zkoumáte nové technologie, ale také válčíte, obchodujete a udržujete diplomatické vztahy.

Po registraci, která vás samozřejmě nic nestojí, dostanete do péče vesnici na malém ostrově. Vaším úkolem bude se o ní starat, tak aby byla ekonomicky stabilní. Jako každá hra i Ikariam dávkuje co ze začátku můžete. Proto v prvních hodinách budete mít lehce svázané ruce, ale každou misí kterou splníte a každým vylepšením se vám otevřou nové možnosti, až budete nevěřícně zírat, kolik možností tato online hra zdarma nabízí.

Ikariam - browser hrazjistit-vice-tlacitko-final  hrat-hned-tlacitko-final

#8 – Desert Operations

Desert Operations je pořádná válečná onlinovka. Samozřejmě válčení není jediné co vás čeká. Jako ve většině her tohoto typu se budete muset starat třeba i o ekonomickou stránku vašeho řídícího centra. Budete stavět budovy, investovat, vylepšovat a zkoumat.

Pokud zvládnete ekonomiku svého centra na jedničku, tak se můžete těšit i na úspěchy v bitvách. A že jich bude. Prvních pár dní můžete využít ochrany, proti útokům svých spoluhráčů, která je vám zdarma poskytnuta. Pokud se ale nebojíte, můžete se hned od začátku pustit do válčení a drancování. Je jen na vás, jaký styl hraní zvolíte. Můžete být přátelský diplomat, nebo nekompromisní válečník. Stejně jako u předchozích online her můžete hrát ve svém prohlížeči a hra je samozřejmě v češtině.

Nesmíme opomenout, že kromě prohlížeče si hru můžete zahrát i na svých Android zařízeních.

Desert Operations - onlinovkazjistit-vice-tlacitko-final  hrat-hned-tlacitko-final

#7 – My Free Zoo

Nemůžeme pořád jen dobývat a válčit. Je na čase se podívat taky na nějaké hry se zvířaty. Rozhodně se nejedná o zoo hru, která by vás přestala bavit po pár minutách, nebo hodinách. Je tomu přesně naopak, je to hra, která vás donutí přemýšlet a nebudete se od ní moct odtrhnout.

Nemusíte se ničeho bát, ze začátku vám bude přidělen rádce, který vám v začátcích poradí a doporučí co dělat. Po tomhle krátkém zaškolení se stanete pánem své zoologické zahrady. Bude už je na vás, kam umístíte své ohrady a jaká zvířata v nich budou žít. Pandy, tučňáci, tygři, vlci,.. výběr zvířat je téměř nekonečný, ale rozhodně hra není jen o tom. Čeká vás toho mnohem víc. Stavět stánky, chodníky, lavičky, vše na co si vzpomenete.

Čím větší a lepší vaše zoologická zahrada bude, tím se můžete těšit na víc odměn a možností. Budete moct stavět nové budovy, pěstovat nové rostliny a především získávat nová zvířata. Tahle hra je bezkonkurenčně nejlepší online hra se zvířaty, na kterou můžete na internetu narazit.

Hru si můžete zahrát zdarma v češtině nejen ve svém prohlížeči, ale i na svém mobilním telefonu!

My Free Zoo - online hra zoozjistit-vice-tlacitko-final  hrat-hned-tlacitko-final
#6 – Wauies

Zůstaneme tak trochu u zvířat, nevadí? Tentokrát se ale zaměříme na obvyklejší a trochu menší zvířátka. Ve vašich rukou bude řízení a obsluha obchodu s domácími zvířaty.

Prodej zvířat ale nebude vaše jediná práce. Nemusíte se ale bát, že by jste nevěděli co a jak. Ze začátku budete mít možnosti omezenější a se vším vám hra poradí. Postupem času se vám bude odemykat více a více možností, až vás to množství i zaskočí. Já osobně jsem si ani ve snu nedokázal představit, že hra která se dotýká tak malého tématu může dokázat nabídnout tolik možností, co vylepšovat a kam se rozvíjet.

Určitě vám doporučuji tuhle online hru v češtině vyzkoušet. Nezáleží jestli hledáte hry pro kluky, nebo hry pro holky. Tahle hra vás stoprocentně chytne a jen tak nepustí.

Wauies - hry se zvířatyzjistit-vice-tlacitko-final  hrat-hned-tlacitko-final

#5 – Travian

Další legendární online hra. Travian je hra z roku 2004, při čemž do Česka se dostala o 2 roky později roku 2006. Čeští hráči, tak můžou tuhle browser hru hrát již déle než 10 let! A za tu dobu prošla hra dost vylepšeními a změnami.

Podstatné se ale nemění. Princip je vcelku podobný první jmenované hře – Divoké kmeny. Ze začátku jste postavený před nelehký výběr. Musíte si vybrat jeden ze tří národů, ze který budete hrát po celý zbytek hry. Na výběr máte z Římanů, Galů a Germánů. Každý národ nabízí určité výhody a vyvažuje je je určitými nevýhodami. Popisovat všechny nemá smysl, protože hra vám je hned ze začátku řekne.

Na začátku hry dostanete vesnici, která je umístěna někde na mapě světa. Tato vesnice bude vaše základna, o kterou se budete starat, vylepšovat a kterou budete bránit. Postupem času budete moct také útočit, rabovat, ničit nepřátelské vesnice a zabírat území.

Hra je jako všechny ostatní v prohlížeči a stejně tak v češtině.

Travian - browser hrazjistit-vice-tlacitko-final  hrat-hned-tlacitko-final

#4 – My Little Farmies

Kdo nemá rád farmářské hry, tak tuhle hru může přeskočit. Protože tahle „farma hra“ je trochu jiná. Ne nadarmo je tahle hra jedna z nejoblíbenějších co se tohohle typu her týká. Ptáte se proč? Připravte se, že dopracovat se vůbec ke vlastnímu políčku je dřina. Hra vám nedá nic jen tak, a čeká vás píle a práce, než si budete moc třeba upéct první chleba.

To všechno ale za to stojí, protože i po rozjetí své farmy vás čekají obrovské možnosti rozvíjení se. Ať už se podíváte na jakoukoliv oblast. Hra nabízí velké množství zvířat, plodin, dekorací a všeho co byste od opravdu dobré hry čekali.

Celé dějství hry se odehrává ve středověku a tak místo traktorů a vymožeností se budete muset spolehnout na sebe a své schopnosti. Stejně tomu je tak i ve hře. Samozřejmě, že jako v jiných můžete postup urychlit zakoupením určitých vylepšení za reálné peníze, ale pokud do hry nehodláte žádné peníze investovat, nemusíte se bát, i tak si užijete všechno, co hra nabízí. Hra je v češtině a hrát jí můžete bez potřeby jakékoliv instalace.

My Little Farmies - farma hrazjistit-vice-tlacitko-final  hrat-hned-tlacitko-final#3 – Big Farm

Poslední farmářská hra. Slibuju. Každopádně vynechat tuhle hru by byl v tomhle žebříčku naprostý zločin.

Na rozdíl od ostatních farmářských her, takhle hra nabízí určitý prvek realističnosti. A to je něco, co prostě zaujme. Těžko se to vysvětluje, ale myslím, že pokud vás tento typ her baví, tak byste Goodgame Big Farm rozhodně měli vyzkoušet.

Začínat budete se zchátralou farmou, kterou jste podědili. Bude jen na vás (a ano, trochu i na pomoci sousedů), jak se s farmou vypořádáte, na co se budete především zaměřovat, tak abyste mohli vyprodukované zboží prodávat a dále rozšiřovat svoji farmu.

Po čase si budete moct dovolit i zaměstnat první zaměstnance a celkově si ulehčit práci, kterou farma vyžaduje. Nemusíte se bát, že byste neměli co dělat. Ostatní postavy vám kromě vyprávění příběhu, který je až překvapivě dobrý, také nabídnou různé úkoly za odměny. Ty doporučuji neignorovat, protože jejich plnění se vám vyplatí.

Big Farm - online hrazjistit-vice-tlacitko-final  hrat-hned-tlacitko-final

#2 – The Settlers Online

Možná, že někteří z vás nebudou souhlasit, že jsem na druhé místo vybral zrovna tuhle online hru, ale pokusím se svůj výběr obhájit. The Settlers je pro většinu z vás známá série her. Vývojář se rozhodl trochu zaexperimentovat a vytvořit online hru, navazující na tuto sérii. Všichni čekali, že půjde o propadák, který pošpiní sérii, ale…

… to se nestalo a vznikla pravděpodobně nejlepší online hra, kterou momentálně můžete hrát. Samozřejmě, že někomu jinému se trefí více do vkusu třeba Travian, ale co se týká mně, nevyměnil bych tuhle hru za nic.

Ptáte se proč? Fascinující je naprostá provázanost, která je v sérii tradiční a připomíná mi například Age of Empires. Abyste postavili dobrého vojáka, potřebujete nejdřív natěžit několik věcí, které zpracováváte v množství dalších baráků. Bez dřeva nevytvoříte uhlí. Bez mědi bronz a tak dále. Hra vás bude uchvacovat kombinacemi, které dávají smysl a kterých je téměř neomezeně.

Hra je stejně jako všechny o kterých jsem psal lokalizována do češtiny, a tak se nemusíte bát, že byste něčemu ve hře nemuseli rozumět.

The Settlers online - browser hrazjistit-vice-tlacitko-final  hrat-hned-tlacitko-final

#1 – Hero Zero

Jasnou jedničku – Hru Hero Zero si můžete zahrát nejen ve svém prohlížeči, ale také i na mobilech. A to jak na Android zařízeních, tak i na zařízeních s iOS.

A o co ve téhle online hře vlastně jde? Tím jsem možná měl začít. Je to takové typická hra na hrdiny. Kde ale nejste úplně hrdina, spíš normální kluk/holka, kterým doopravdy jste. Vašimi úkoly nebude zabíjet draky a dobývat vesnice. Spíš se připravte na úkoly, jako sundat sousedovic kočku ze stromu, nebo zachránit sendvič před spadnutím na zem.

Tento nevážný tón vás bude provázet celou hru a díky tomu se při plnění „hrdinských úkolů“ nepřestanete bavit. Navlíkněte proto vaši zbroj, možná v podobě županu a provázku a vydejte se na hrdinskou cestu vašeho života.

Nemalou výhodou je, že celá hra je v češtině, takže budete všemu rozumět, ať už ji budete hrát v prohlížeči, nebo na mobilu.

Hero Zero - online hryzjistit-vice-tlacitko-final  hrat-hned-tlacitko-final

Závěr

A to je vše. Snad se vám seznam líbil a určitě koukněte na web www.parka.cz, kde najdete další online hry, které se do tohoto žebříčku nevešli.

Sdílej to!